Aktualno

Medgeneracijska kreativna delavnica, ki se je v Centru odvila 6. marca 2008, je bila namenjena izdelavi cvetja iz barvnih najlon nogavic. Mentorica Tanja Trbojevič je udeleženkam predstavila način izdelave rož in različne možnosti uporabe končnih izdelkov (šopki, različni aranžmaji, broške, poroke,..). Udeleženke so pri izdelavi uporabila tudi svoje ideje in nastale so prekrasni pisani šopki.

Utrinki z delavnice:

dscf7663.jpg dscf7664.jpg dscf7664.jpg

dscf7672.jpg hpim1127.jpg hpim1130.jpg

hpim1141.jpg hpim1145.jpg

    četrtek, 17. april 2008 ob 19. uri

V Center za mlade sta prišli uspešni mladi glasbenici, na kateri smo Domžalčani upravičeno ponosni. Pogovarjali smo se o njunih dosežkih, doživetjih in načrtih za prihodnost. Večer je minil zelo prijetno in sproščeno.

Foto utrinki:

nezaeva1.jpg nezaeva4.jpg nezaeva3.jpg

nezaeva2.jpg nezaeva5.jpg

četrtek, 13. marec 2008 ob 18. uri

Na obisk je prišla slovensko-korejska družina, ki je na prav poseben način predstavila to zanimivo državo. Ga. Sun Woo in hčerkici Glorija ter Julija so nam deželo približale s pesmimi, recitali in kulinariko. G. Rado pa je pripravil zelo zanimivo in pregledno predstavitev podatkov in lepot Koreje.

Okrepčali smo se z zdravilnim ginseng čajem in lakoto potešili z okusnimi tradicionalnimi prigrizki.

Foto utrninki:

korejski-vecer1.jpg korejski-vecer2.jpg korejski-vecer3.jpg korejski-vecer4.jpg korejski-vecer5.jpg

    sreda, 9. april 2008 ob 19. uri

V Centru za mlade se je zgodil še en nepozaben in s čustvi nabit dogodek. Svoja ročna dela je na ogled prvič postavila Andreja Lazarevič. Razstavni porstor v Domžalskem domu so napolnili kvačkani izdelki različnih vzorcev, dimenzij in barv. Obiskovalci so bili navdušeni nad nadarjenostjo in potrpežljivostjo avtorice. Za kulturni del večera so poskrbeli mladi klarinetisti Manca, Klara in Tine. Posebne točko presenečenja pa so pripravili tudi štirje člani nekdanjega Stobljanskega okteta – Jože, Drago, Tone in Andrej, ki so zapeli nekaj slovenskih narodnih pesmi. Večer se je nadaljeval s prijetnim klepetom in dobrim domačim pecivom.

Foto utrinki:

bombazna-carovnija8.jpg bombazna-carovnija9.jpg bombazna-carovnija10.jpg bombazna-carovnija11.jpg bombazna-carovnija13.jpg Razstavljena dela

bombazna-carovnija5.jpg bombazna-carovnija17.jpg Glasbene točke

bombazna-carovnija15.jpg bombazna-carovnija18.jpg

bombazna-carovnija1.jpg bombazna-carovnija2.jpg bombazna-carovnija4.jpg
Zahvale mentorici Majdi, direktorici Centra za mlade Lili Jazbec in sestri Cveti Zalokar-Oražem

bombazna-carovnija7.jpg bombazna-carovnija12.jpg Prijetno druženje ob okusnih prigrizkih

    ponedeljek, 21. april 2008 ob 19. uri

    puberteta.jpg

Predavanje v okviru Šole za odgovorno starševstvo je bilo tokrat namenjeno puberteti.

Predavala je Lili Jazbec, prof.

sobota, 15. marec 2008 od 15. do 19. ure

Centru za mlade Domžale se je zgodil vseslovenski HienfiFest, ki je rezultat sodelovanja internetnega Hiendfi foruma in CZMD.

Hiendfi forum ni samo daleč največji in najkvalitetnejši slovenski Hi end in hi fi forum z kar 1,5 miljona obiskov na leto, temveč na njem pišejo in svetujejo, tudi tako ugledni Hi end strokovnjaki, kot je slovenski svetovno priznani konstruktor vrhunskih ojačevalcev, predojačevalcev, zvočnikov in pribora-Bojan Hajdinjak, Hajdinjak Labs.

Kaj se je dogajalo?

V CZM Domžale smo v štirih sobah in dvorani predstavili veliko zelo različnih konstrukcijsko, estetsko in zvočno zanimivih, tudi vrhunskih, samogradenj ojačevalcev, zvočnikov in ostalih audio komponent, ki so jih izdelali člani Hiendfi foruma. Predstavljene so bile tudi novejše in starejše audio komponente v lasti forumašev in gostov. Vse je bilo seveda podprto z res veliko dobre glasbe vseh zvrsti in uporabnimi razlagami samograditeljev in strokovnjakov Hiendfi foruma.

Gre za prvo tako možično predstavitev tega področja tehniške kulture v Sloveniji, ki se je ne bi sramovali niti v Ljubljani, zato verjamem, da ste vsi obiskovalci Festa ob sproščenem druženju in poslušanju glasbe, zares uživali.

Kot zanimivost naj povem, da skoraj celotna organizacija Hiendfi Festa poteka po internetu in povsem javno na www.hiendfi.com Seznam forumov -> HIGH -END & DIY , kjer si jo lahko ogledate in tudi pokomentirate. Avtor besedila: g. Jaro Pirnat, vodja Organizacijskega odbora Hiendfi Fest Domžale 2008

Foto utrinki:

hiendfi-fest2.jpg hifi-nove1.jpg hifi-nove4.jpg

hifi-nove5.jpg hifi-nove6.jpg hifi-nove8.jpg

hifi-nove9.jpg

hifi-nove7.jpg hifi-nove2.jpg hifi-nove3.jpg

    ponedeljek, 18. februar 2008 ob 19. uri

5.jpg 31.gif

Tokratno srečanje v okviru programa za odgovorno starševstvo je bilo namenjeno čustvom.

Uspešen moralni razvoj ne more potekati brez čustev in vedenja, ki odseva skrb za druge: empatija, pomoč, nesebičnost, strpnost in voljno spoštovanje družbenih pravil. Pogovarjali se bomo tudi o čustvih, kot sta strah in krivda. Ljudje smo sposobni stotin čustvenih odtenkov, pa vendar nas čustva sama po sebi ne razlikujejo od živali. Na vrhu evolucijske lestvice sodimo zato, ker jih zmoremo prepoznati in obvladovati.

Predavala je Lili Jazbec, prof.

    četrtek, 27. marec 2008 ob 19. uri

Po čarobno pisani in v tančico skrivnosti odeti Indiji nas je popeljala Lili Jazbec. S prelepimi fotografijami smo se dotaknili indijskega stila življenja, vere, rastlinstva, razmišljanja in znamenitosti. Navdušila nas je polna dvorana obiskovalcev, ki so se po zaključku predavanja veselo poklepetali ob melasa čaju in različnih indijskih prigrizkih. Prostovoljci pa so lahko preizkusili kako jim pristoji tradicionalno indijsko oblačilo sari.

Foto utrinki:

predavanje-indija5.jpg predavanje-indija6.jpg

predavanje-indija2.jpg predavanje-indija3.jpg

predavanje-indija4.jpg predavanje-indija7.jpg

    sreda, 5. marca 2008 ob 19. uri

V Centru za mlade in Foto kino video klubu Mavrica smo se odločili, da bomo letos na prav poseben način počastili marčevska praznika posvečena ženam in materam. V sredo 5. marca 2008 smo odprli razstavo del fotografinj iz FKVK Mavrica in Centra za mlade. Podeljene so bile zlata, srebrna in bronasta medalja za opus fotografij ter šest diplom.

Nagrade:

Špela Kragelj – zlata medalja
Vlasta Jenčič – srebrna medalja
Lili Jazbec – bronasta medalja

Diplome:

Anka Ažman
Cveta Zalokar-Oražem
Klavdija Kren
Mateja Absec
Mira Kavčič
Tinkara Koleša

Utrinki z otvoritve:

dscf7608.jpg dscf1252.jpg dscf1245.jpg

dscf7600.jpg spela.jpg dscf7636.jpg

hpim1119.jpg

 

    četrtek, 10. januar 2008 ob 19.00

andraz-gregoric1.jpg andraz-gregoric2.jpg andraz-gregoric3.jpg

V letu 2008 bomo zopet obudili pogovorne večere, ki smo jih v preteklosti že pripravljali. Preko celega leta bomo enkrat mesečno, na pogovore povabili mlade z različnih področij. V tokratnih prvih Pogovorih smo gostili dva mlada ustvarjalca s področja fotografije oz. filma. Andraž Gregoričin Marko Ocepek sta predstavila svoja dela in spregovorila o svojih pogledih skozi oko kamere.

Več fotografij in opis dogajanja sledi v kratkem!